مسجد نائب الامام، خمینی(ره)

وبگاه اطلاع رسانی مسجد امام خمینی(ره) _ مشهد مقدس

مسجد نائب الامام، خمینی(ره)

وبگاه اطلاع رسانی مسجد امام خمینی(ره) _ مشهد مقدس

مسجد نائب الامام، خمینی(ره)

مشهد مقدس _ بلوار امیرالمومنین
خیابان شهید شوشتری(شارستان)
میدان امر به معروف و نهی از منکر

آخرین مطالب
آخرین نظرات
  • ۲۲ فروردين ۹۶، ۱۵:۴۷ - kerman man
    یاعلی
  • ۲۱ فروردين ۹۶، ۰۰:۱۷ - kerman man
    ممنون
نویسندگان

۲ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

مسحد امام خمینی مشهد


بسم الله الرحمن الرحیم

تعدادی حدیث از معصومین علیهما السلام در باب مسجد 


رسول اکرم (ص) : " در تورات نوشته شده که خانه ی من بر روی زمین مساجد است. خوش به حال کسی که در منزلش تطهیر کند و سپس برای زیارتم وارد خانه ی من شود. صاحبخانه اکرام کند میهمان را. (بحارالانوار جلد 83 صفحه 383)

********************************

امام صادق (ع) : " هر کس برای عبادت خدا وارد مسجد شود ، خداوند او را از زایران خود قرار می دهد. پس بسیار به مسجد بروید تا بیش تر زایر خدا شوید. (بحارالانوار جلد 83 صفحه 384)

********************************

ساخت مساجد

امام صادق (ع) : " هر کس مسجدی بسازد ، خداوند برای او خانه ای در بهشت می سازد. (وسایل الشیعه جلد 86 صفحه 485)

*******************************

امام صادق (ع) : " امام علی (ع) در خانه اش اتاقی به شکل مسجد ساخته بود که بسیار بزرگ نبود.(بحارالانوار جلد 76 صفحه 161)

********************************

ثواب نماز خواندن در مسجد الحرام و مسجد النبی

پیامبر اکرم (ص) به ابوذر غفاری فرمود : " نماز خواندن در مسجدم صدهزار نماز ثواب دارد و نماز خواندن در مسجدالحرام نیز معادل صدهزار نماز در غیر مساجد است.

********************************

رفتار ما در مساجد

پیامبر اکرم به اباذر فرمود : " ای اباذر! صدایت در مسجد بلند نباشد." ( سخن بیهوده نگو.)

*******************************

مسجد را محل خرید و فروش قرار ندهید و از گفتن سخن باطل در مسجد بپرهیزید.(بحارالانوار جلد 77 صفحه 85)

*******************************

رفتن به سوی مساجد و نشستن درآن ها عبادت است

.********************************

پیامبر اکرم (ص) : " هر کس برای خواندن نماز جماعت ، گامی به سوی مسجد بردارد ، آن گامش برابر 70 هزار ثواب دارد و درجه ی او را خداوند به نسبت این ثواب ها بلند گرداند. اگردر حال رفتن به مسجد بمیرد ، خداوند 70 هزار فرشته را وکیل می کند که برای او استغفار کنند." (بحارالانوار جلد 83 صفحه 384)

********************************

پیامبر اکرم (ص) به ابوذر : " خداوند تا زمانی که در مسجد نشسته ای ، برای هر نفست یک درجه به شما اعطا می کند و فرشتگان بر تو درود می فرستند ، و برای هر نفست 10 ثواب نوشته و 10 گناه از گناهانت پاک می شود.( بحارالانوار جلد 85 صفحه 206)

********************************

پیامبر اکرم (ص) : " نشستن در مسجد به انتظار نماز عبادت است ، تا زمانی که غیبت نکند."

********************************

پیامبر اکرم (ص) : " نشستن در مسجد برای سه چیز باشد: 1- خواندن نماز 2- یاد خدا کردن 3- پرسش علمی.

 "********************************

نرفتن به مسجدامام صادق (ع) : " مساجد در روز قیامت از همسایگانی که در آن جا نماز نمی خوانند شکایت می کنند. بحارالانوار جلد 83 صفحه 348)

********************************

امام صادق (ع) : " سه چیز در روز قیامت شکایت می کند : 1- مسجدی که خراب شده و کسی در آن نماز نمی خواند. 2- قرآنی که در جای مرتفعی قرار داده شده و خاک روی آن نشسته است. 3- دانشمندی که گرفتار بی خردان باشد

.********************************

امام علی (ع) : " همسایه ی مسجد ، در خانه اش نماز ندارد. (ثواب نمازش کم است ) مگر این که عذر شرعی یا عرفی (مثل مرض) داشته باشد . هر کس صدای اذان مسجد را بشنود ، همسایه ی مسجد است."

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آذر ۹۴ ، ۲۳:۱۲
محتاج خدا

بیانیه سپاه به مناسبت پنجم آذرماه


سپاه پاسداران در بیانیه‌ای تاکید کرد: بسیج و بسیجی، عمق استراتژیک نظام جمهوری اسلامی ایران هستند که با درس آموزی در مکتب انقلاب اسلامی و ولایت فقیه، اکنون به الگوی نسل ممتاز جوانان عالم در عصر جاهلیت مدرن تبدیل شده است.


سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با گرامیداشت پنجم آذرماه سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین، بسیج را عمق استراتژیک جمهوری اسلامی و الگوی ممتاز نسل جوان در عصر جاهلیت مدرن دانست.


در بخشی از این بیانیه آمده است: اندیشه تشکیل بسیج مستضعفین محصول ژرف نگری و محاسبات دقیق معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) از آینده انقلاب و حوادث و رخدادهای فراروی کشور و ملت ایران بود، و چه بسا از هنگامه آغاز نهضت اسلامی و قبل از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی در ذهن آنحضرت مورد توجه قرار گرفته بود.


این بیانیه می افزاید: بازخوانی فلسفه وجودی بسیج بیانگر این حقیقت است که این نهاد مردمی در راستای ظرفیت‌سازی برای پاسخ به نیازهای انقلاب و کشور به ویژه در مقاطع حساس و خطیری که کشور در معرض بحران، تهدید، خطر و چالش‌های بزرگ قرار می گیرد، طراحی و تشکیل شده است.


این بیانیه در ادامه با تبیین نقش آفرینی‌ها و کارکردهای بسیج طی 37 سال گذشته و ستایش هوشمندی و هوشیاری بسیجیان دلاور در درک رسالت و مسئولیت‌های خطیر و تاریخ‌ساز خود طی این دوران پرفراز و نشیب تصریح شده است: عملکرد هوشمندانه و سلحشورانه بسیج در 8 سال دفاع مقدس و سپس در عرصه‌ مقابله با فتنه آفرینی‌ها و بحران‌سازی‌های گوناگون نظام سلطه و استکبار و جبهه دشمنان انقلاب اسلامی و گره گشایی از مشکلات جامعه و ملت در مقاطع سخت و حساس؛ این سرمایه عظیم ملی را همواره مورد هجمه دشمن و امپراتوری رسانه‌های استکباری و صهیونیستی قرار داده است.


در ادامه این بیانیه با اشاره به اینکه تفکر و روحیه بسیجی و کارنامه بسیج مستضعفین در ایران اسلامی از جمله در حوزه دشمن شناسی، دشمن ستیزی و مقاومت و ایستادگی برابر آنان به الگوی انکارناپذیر فرامرزی تبدیل و جغرافیای مقاومت اسلامی هم اینک تابلوی نقش‌آفرینی‌های راهبردی این الگو می‌باشد، افزوده است: تردیدی نیست پدیدار شدن الگوی بسیج و به صحنه آمدن بسیج مردمی در کشورهایی که هم اینک در حال مقابله با فتنه صهیونیستی و جنگ تروریست‌های تکفیری هستند؛ روند تحولات میدانی را به نفع دولت و ملت‌های سوریه و عراق با تغییرات جدی و تعیین کننده‌ای مواجه و بسترهای عبور موفق این کشورها از این توطئه بزرگ را فراهم آورده است.


این بیانیه تصریح کرده است: تجربه انقلاب و نظام اسلامی نشان داده است بسیج به دلیل اتصال به اقیانوس بیکرانه‌ی ملت و برخورداری از ویژگی‌های منحصر بفرد خواهد توانست گره مشکلات و چالش‌های سخت جامعه را گشوده و با هزینه‌های اندک، دستاوردهای بزرگ و سرنوشت سازی را برای کشور رقم زند.


این بیانیه بسیج را متن و بدنه‌ فعال جامعه‌ اسلامی و ظرفیتی فراگیر و فراجناحی توصیف و با اشاره به تلاش دشمنان خارجی و برخی جریان‌های داخلی برای القای جناحی بودن بسیج آورده است: حافظه تاریخی ملت ایران به خوبی گواهی می دهد بسیج و بسیجیان غیرت‌مند و انقلابی با تمسک به ولایت فقیه و به مدد بصیرت و ولایت مداری خود در شرایط و مقاطع مختلف تاریخی برای دفاع از انقلاب و آرمان‌های بلند نظام و کشور به تکلیف خود عمل کرده‌اند و همواره در تلاش بوده‌اند فراتر از نگاههای محدود و محصور جناحی تنها به مصالح و منافع ملی و پیش روندگی انقلاب اسلامی و پیشرفت ایران اسلامی اندیشیده و عمل کنند.


این بیانیه تصریح کرده است: بسیج نشان داده است در همه اعصار تجارب و ظرفیت‌های گرانبهای خود را در مسیر خدمت به مردم، در عرصه‌ی همکاری با دولت‌ها به صحنه آورده و در دوره جدید نیز برغم القای شبهه‌ تقابل بسیج با دولت توسط برخی اشخاص و جریان‌های سیاسی، بسیج با تکیه بر روحیه انقلابی و تفکر جهادی و فراجناحی خود بزرگ‌ترین اقدامات را برای کمک به دولت در اجرای پروژه‌های ملی به ویژه در حوزه مردمیاری، محرومیت زدایی و نیز "اقتصاد مقاومتی" عملیاتی و در دستور کار قرار داده است.

بسیج مسجدامام خمینی مشهد

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ آذر ۹۴ ، ۱۷:۱۰
محتاج خدا